Utworzono:

17.09.2014

VICTORIA KATOWICE - ŚLĄSK II ŚWIĘTOCHŁOWICE 4-2 (1-1)

13.09.2014 godz. 11:00, Katowice, ul. Boya-Żeleńskiego
Bramki: Dawid Jasiura (9', 66'), Tomasz Łukowicz (68', 72') - Michał Bromboszcz (30' samob.), Rafał Wołowski (87')
Kartki: brak
Sędziowie: Krzysztof Jałocha (główny), Dariusz Mrozik, Mateusz Machaczka
Pogoda: słonecznie 20ºC
Widzów: ok. 20
Man of the Match: Paweł Kwiatkowski

Składy:
VICTORIA: Adrian Foitzik - Rafał Olszynka, Dominik Bartkowiak, Michał Sikorski (87' Jarosław Marciniak), Michał Bromboszcz - Janusz Dyszkowski, Paweł Żymła (54' Paweł Wojciechowski), Tomasz Łukowicz (83' Michał Lubnau) - Paweł Kwiatkowski, Dawid Jasiura, Marian Leśniowski (74' Michał Leśniowski)
REZERWA: Mateusz Filipczyk, Leszek Garus
TRENER: Wojciech Kocyba

ŚLĄSK II:
Artur Poloczek - Witold Cierlica, Paweł Liszka, Mateusz Mazurek, Kamil Skrabania, Rafał Swoboda, Kamil Szynol, Patryk Wiśniewski, Dawid Wolnica, Rafał Wołowski, Krzysztof Załęcki
REZERWA: Patryk Wszołek, Marek Fister, Mateusz Marszałek, Robert Ploch, Mateusz Szurlej
TRENER: Janusz Kluge, Piotr Jojko

Opis:
Przed spotkaniem 4 kolejki katowickiej B-Klasy ze Śląskiem II Świętochłowice dało się wyczuwać w szeregach Victorian lekką niepewność, jednak nie ze względu na formę jaką zaprezentuje zespół przyjezdnych lecz na to jak zareagują czarno-czerwoni po ubiegłotygodniowym, niespodziewanym zwycięstwie w Mikołowie.
Całe szczęście nasz zespół wyszedł na boisko równie mocno umotywowany jak w poprzednim tygodniu i od samego początku spotkania przejął znaczną inicjatywę.
Jedna z pierwszych akcji mogła już przynieść prowadzenie, jednak w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Śląska Dawid Jasiura minimalnie przestrzelił. Chwilę później nasz napastnik rehabilituje się i obejmujemy zasłużone prowadzenie po ładnej akcji.
Od tego momentu niestety nasz zespół "spoczął na laurach" i zaczął popełniać mnóstwo niepotrzebnych błędów, które gdyby zostały wykorzystane to już do przerwy dałyby przyjezdnym rozstrzygnięcie meczu. Na nasze szczęście nieskuteczni świętochłowiczanie wykorzystali tylko jeden z wielu błędów naszej defensywy i za sprawą Michała Bromboszcza (samobój po niezrozumieniu z Adrianem Foitzikiem) wyrównują stan meczu. Do przerwy wynik nie ulega już zmianie mimo kolejnych znakomitych okazji strzeleckich dla jednych i drugich. Zwłaszcza szczęścia nie mieli po naszej stronie Tomasz Łukowicz i Marian Leśniowski.
Po zmianie stron nasi ruszają do szturmu na bramkę Śląska, ale dopiero w 66 minucie rozwiązuje się worek z bramkami. Następuje okres sześciu znakomitych minut w wykonaniu Victorii, w którym zdobywamy aż trzy bramki! Najpierw Dawid Jasiura daje nam ponownie prowadzenie, a następnie swoją strzelecką niemoc przełamuje Tomasz Łukowicz i dwukrotnie wpisuje się na listę strzelców. Duża zasługa przy wszystkich tych bramkach Pawła Kwiatkowskiego, który był niezwykle aktywny i pracowity w tym spotkaniu.
Prowadzenie 4-1 niestety po raz kolejny usypia naszą drużynę i ponownie zaczynamy popełniać niepotrzebne, a co gorsza, głupie błędy! W 87 minucie tracimy kuriozalną bramkę za którą Trener Kocyba powinien koniecznie wyciągnąć konsekwencje od swoich podopiecznych. Mecz kończy się zasłużonym, choć ciężko wywalczonym zwycięstwem 4-2, a nasz zespół czeka teraz dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ze względu na pauzę.

MECZ ZOSTAŁ ZWERYFIKOWANY JAKO WALKOWER 3-0 DLA VICTORII!!! Z powodu gry zawodnika Fister Damian – nieuprawnionego do rozgrywek Klasy B w drużynie MKS Śląsk II Świętochłowice